Home / Genel / Teröristlerin kabusu JÖH ve PÖH’ler Afrin’de

Teröristlerin kabusu JÖH ve PÖH’ler Afrin’de

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye sevk edilen jandarma ve polis özel harekat timleri, Afrin hattında operasyona destek vermeye başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bir süre önce Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye gönderilen Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, Afrin kırsalındaki operasyonlara destek veriyor.

TSK’nin, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) desteğiyle sürdürdüğü harekat kapsamında terör örgütü YPG/PKK’ya ait sığınak, barınak ve mağaraları imha eden, Afrin hattındaki köyleri ve hakim noktaları örgütün işgalinden kurtaran Mehmetçik, ilerleyişini büyük bir kararlılıkla sürdürüyor.

Ülkenin değişik bölgelerinden bir süre önce sevk edilen JÖH ve PÖH timleri, Afrin kırsalındaki operasyonlara destek olmaya başladı.

Oluşturulan üs noktalarına konuşlandırılan ortak harekat kabiliyetine sahip JÖH ve PÖH’ler, ihtiyaç halinde özellikle meskun mahallerde patlayıcı imhası ve ev araması faaliyetlerini icra ediyor.

Teröristlerden arındırılan köylerde tek tek arama yapan özel eğitimli JÖH ve PÖH timleri, geceleri teröristlerin sızma girişimlerine karşı da teyakkuzda bekliyor.

Kırsalda da görev yapabilen JÖH ve PÖH’ler, gece görüşlü dürbünlerle takviye edilmiş silahlarıyla 24 saat aralıksız görev yapıyor.

Bir bölümü halen YPG/PKK’nın işgalindeki Cinderes, Raju kasabalarının yakınlarına konuşlandırılan JÖH ve PÖH’ler, Afrin şehir merkezinde yürütülecek operasyonda da önemli görevler üstlenecek.

Sur, Silopi, Cizre, İdil, Yüksekova, Nusaybin ve Şırnak meskun mahal operasyonlarında 2016’da önemli tecrübe kazanan JÖH ve PÖH’ler, her türlü doğa koşulunda operasyon kabiliyetine sahip.

Haber Kaynağı

About E-Haber24 Editor

Check Also

TSK’den Irak’ın kuzeyine hava harekatı: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatında 4 terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir