Home / Genel / Sigara ve içki kaçakçıları AŞTİ güvenliğine takıldı

Sigara ve içki kaçakçıları AŞTİ güvenliğine takıldı

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesi’nde (AŞTİ), üst düzey güvenlik önlemleriyle kaçakçılara göz açtırılmıyor.

AŞTİ’de yapılan denetimlerde, başkentte piyasaya sürülmeye çalışılan kaçak içki, sigara ve kozmetik malzemeler ele geçirildi.

Güvenlik personelleri x-ray cihazları, hareketli ve sabit kameralarıyla güvenliğin en üst seviyede tutulduğu AŞTİ’de, farklı kapı ve saatlerde yapılan kontrollerde yasa dışı yollarla piyasaya sürülmek istenen çok sayıda kaçak ürün ve malzemeye el koydu.

Günlük ortalama 120 bin ziyaretçinin uğrak yeri olan AŞTİ’de, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması adına güvenlik tedbirleri 200 güvenlik personeli, 188 sabit ve hareketli kamera ile emniyet ve zabıta personelinin desteğiyle 24 saat boyunca devam ediyor.

Bu kapsamda, başkentin şehre en önemli giriş kapısı sayılan AŞTİ’de, kaçakçılıkla da etkin mücadele ediliyor. Alınan üst düzey önlemlerle başta ateşli ve kesici silahlar olmak üzere çocuk kaçırılma olaylarının da açıklığa kavuşturulduğu AŞTİ’de, 26 Şubat’ta ayrı kapı ve saatlerde yapılan denetimlerde çok sayıda kaçak içki, sigara ve kozmetik ürünü ele geçirildi.

Irak uyruklu iki kişinin durumundan şüphelenen güvenlik ekiplerinin yaptıkları iki ayrı inceleme sonrasında, karton kutulara saklanmış 410 paket kaçak sigaraya el konulurken, başka bir uygulamada ise 40 şişe kaçak alkollü içki ele geçirildi. Yine çok sayıda kaçak kozmetik ürüne de bu kontroller sırasında ekipler tarafından el konuldu.

Zanlılar, yakalanmamak için kaçak malzemeleri bebek tulumları içerisine gizlemelerine rağmen, güvenlik ekiplerinin dikkatinden kaçamadı. Ele geçirilen kaçak ürün ve malzemeler tutanaklara geçirildikten sonra, yabancı uyruklu zanlılarla birlikte emniyet güçlerine teslim edildi.

Haber Kaynağı

About E-Haber24 Editor

Check Also

Uyuşturucu örgütü elebaşı “El Chapo”nun davası New York’ta başladı

Uyuşturucu örgütü elebaşı “El Chapo”nun davası New York’ta başladı Dünyanın en büyük uyuşturucu örgütünün lideri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir